A mozgásérzékelő működése érdekel? Akkor jó helyen jársz
Ha a mozgásérzékelő működése érdekel, akkor ezen blogbejegyzés elolvasása után számos hasznos információval lehetsz gazdagabb. A mozgásérzékelő segít észlelni a különböző mozgásokat egy adott területen belül, létezik beltéri és kültéri változata is. Hasznossága több területen is érvényesül, lássuk, hogy hol és hogyan alkalmazhatod!
A mozgásérzékelő működése biztonságosabbá teheti az életed
A mozgásérzékelő működése segítségedre lehet az otthonodban és az udvarodban, kertedben egyaránt. Például a Steinel IP54-es védettséggel rendelkező mozgásérzékelő olyan kültéri (beltéren is használható) eszköz, ami a vagyonvédelem terén kiválóan alkalmazható. Ha te is egy olyan eszközt szeretnél, ami a lakott környezeted biztonságosságát növelheti, akkor mindenképpen érdemes beszerezned.
A Steinel passzív infravörös mozgásérzékelő modern szenzorral rendelkezik, biztosítva annak minden előnyét. Kiválóan alkalmazható, mert könnyem az adott helyszín körülményeihez igazítható: 140º-os lefedettségi szögben, akár 14 méterig. Az érzékelő forgathatósága vízszintesen 180º, függőlegesen 90º.
Mit jelent az, hogy a mozgásérzékelő passzív infravörös (PIR) szenzorral működik?
A passzív infravörös szenzorral rendelkező mozgásérzékelő azoknak a tárgyaknak (személyeknek) a mozgását érzékeli, amik a környezettől eltérő hőmérsékletűek. Az érzékelőnek közvetlenül látnia kell a mozgó tárgyat az érzékeléshez. Ha megfelelő IP védettséggel rendelkezik, akkor kül- és beltérben egyaránt jól alkalmazható.
Az eszköz használatának jelentősége napjainkban egyre kifejezettebb, egyre elterjedtebb nemcsak az irodaházakban, üzletekben, hanem családi házaknál, magántulajdonban lévő lakásoknál is. A betöréses lopások számának emelkedése fokozott vagyonvédelmet tesz szükségessé, mindenki szeretné megvédeni a javait. A megszokott fizikai védelem mellett elvárt igénnyé vált az elektronikai védelem beszerelése is.
Miként működnek a mozgásérzékelők?
A mozgásérzékelőt nem véletlenül nevezik sokan “szemnek”, mert a szó a működési mechanizmusukat jól jellemzi. Miután az érzékelőt az előírtaknak megfelelő módon felszerelted arra a helyre, ahonnan a lehető legjobban belátja a védendő területet, az érzékelő látótávolságát vagy annak látószögét a beépített lencse megnöveli.
Elhelyezése jellemzően közvetlenül az oldalfalra történik, de létezik kifejezetten erre a célra kifejlesztett tartóelem vagy infratartó konzol is. A mozgásérzékelő egy speciális típusa a mennyezeten is rögzíthető (ez a 360° infra). Lényeges, hogy a mozgásérzékelő még önmagában nem alkalmas sem a világítás kapcsolására, sem a riasztásra. A világításhoz mozgásérzékelős lámpa kell, a riasztáshoz pedig kiépített riasztórendszer.
A mozgásérzékelőnek több típusa is ismert
Létezik:
- Klasszikus infravörös mozgásérzékelő - jó ár-érték aránnyal rendelkezik, könnyen felszerelhető, viszont a finombeállítása problémás lehet. A működését megzavarhatják a mesterséges hőforrások, emiatt gyakran előfordul téves riasztás.
- Duál szenzoros infravörös mozgásérzékelő - ennél a típusnál lényegesen nagyobb a jelzésbiztonság.
- Kombinált infravörös és mikrohullámú érzékelő - speciális esetekben is használható, mivel időnként túlérzékeny, néhány téves jelzés is előfordulhat az alkalmazásakor.
- 360 fokos infravörös mozgásérzékelő - kiváló megoldást jelent, hiszen körkörös védelmet garantál.
A mozgásérzékelő beszerzése és felszerelése a te életedet is sokkal biztonságosabbá teheti. Ha nem tudod, milyet válassz, kérdezd munkatársainkat!