Döntsd el, mennyire legyen világos, avagy a szabályozható LED-es mennyezeti lámpáról
Elérhető áron felsőkategóriás lámpa megoldások: szabályozható LED-es mennyezeti lámpák
Rendkívül praktikus megoldások, mert gombnyomásra a nappalinkat irodai megvilágításából, meghitt beszélgetéshez illővé változhatjuk. Így egy adott élettér fényerő szabályozhatóságának köszönhetően több helyiség funkcióját is be tudja tölteni. A szabályozható lámpák kínálatában is lehetőségünk van különböző stílusú és formavilágú típusokból választani.
Ha olyan mennyezeti lámpát választunk, mely izzóval működik, nem beépített LED-es, akkor is lehetőségünk van speciális izzó beszerzésére. Így nem csak a fényerősséget, hanem még a színeket is változtatni tudjuk a szobánkban. Egyik pillanatról a másikra, a hangulatos naplementéből diszkóvá varázsolhatjuk ugyanazt a helyiséget.
Sufni tuning: hogyan, csináljunk felsőkategóriát a középkategóriából
Előfordulhat, hogy van egy régebbi, de már jól bevált, a család szívéhez közel álló lámpánk. A hagyományos stílusú lámpák között is vannak olyanok, melyeknél nem kell erről az extra szabályozási lehetőségről lemondanunk. Legyen az akár csillár vagy fali hajlított lámpa, esetleg függeszték, mindegyik esetében alkalmazhatunk egy trükköt.
A trükk rendkívül egyszerű, pláne E27-es foglalatú lámpáknál. Nagy segítségünkre lehet a Philips Dimming Kit. Ezzel a kiegészítő rendszerrel kicseréljük egy hagyományos lámpatestben az izzót. A csomagban lévő kapcsolóval máris szabályozni tudjuk a lámpa leadott fényerősségét. Ennyi volt az egész művelet.
A technikai fejlődést mindenki elkezdte követni, első lépésben talán a kamerás mobiltelefonnal. Másodkörben a szórakoztató elektronikai berendezésekkel, laptop, tv miegymás. Itt az ideje, hogy lakásunk lámpáit vegyük górcső alá. Hány éves a lámpa, mennyi és milyen foglalatú, illetve milyen típusú izzókkal működtetjük. A döntés a mi kezünkben van. Itt se gondoljuk azt, hogy örökre jó az a régi. Lehet sokkal jobb is.
A régi szénszálas izzók fogyasztása sokszorosa a LED-es izzókénak. Egy jó döntéssel, a lakás vagy ház nagyságától függően több ezer forintot is meg tudunk havonta spórolni a villanyszámlánkon. Illetve a másik oldalról nézve lakhelyünk új megjelenést is kap. Tekinthetjük ezt felújításnak is. Azért, mert az is. Bónuszként ez legalább nem jár nagy kupival és fárasztó nagytakarítással. Tehát te döntesz, hogy hogyan világítasz, és mennyit akarsz fizetni érte.
A másik, amit fontosnak tartunk hangsúlyozni: A kevesebb néha több! Tudjuk, a gipszkarton szinte csábít, hogy további, érdekesebbnél érdekesebb fényforrásokat helyezzünk el benne, tartsunk azonban egészséges mértéket ezekkel is. Sokkal nagyobb hatást érhetünk el egy-egy jól megválasztott, stílusában illeszkedő, minőségi darabbal, mintha lakásunkban bemutatnánk egy világítási áruház kínálatának minden elemét. Ha bizonytalanok, vagy biztosra mennének (netán csak túl elfoglaltak vagy lusták), kérjék nyugodtan belsőépítész vagy lakberendező segítségét.