Hangulatlámpa: megoldás a kellemes környezethez
Teremts te is még kellemesebb hangulatot az otthonodban egy hangulatlámpa segítségével. Miért? Mert özismert tény, hogy a fény nagymértékben befolyásolja a közérzetünket, ezért érdemes gondosan megtervezned az otthonod világítását.
A hangulatlámpa megteremti az ideális feltételeket
Egy hangulatlámpa nagy segítséget jelenthet akkor, amikor a pihenéshez, feltöltődéshez szükséges legoptimálisabb fényviszonyok megteremtésén fáradozol. Például egy asztali Philips Hue Bloom Bluetooth hangulatlámpa is “csodákat tehet” a közérzeteddel. A beépített LED-ek teljesítménye 7,1 watt, a fényerősség 2700K-nél 460 lumen, 4000K-nél 500 lumen, a színhőmérséklete 2000-6500 Kelvin. A fekete színe jól integrálható bármilyen környezetbe, az anyaga fém és szintetikus anyagok keveréke.
Milyen hatásai lehetnek a hangulatlámpa által kibocsátott fényeknek?
A fény élettani szerepe sokoldalú azáltal, hogy serkenti a boldogsághormon (a szerotonin), és az alvást és ébrenlétet szabályozó melatonin termelését. Amennyiben csökken a fénymennyiség, az a stresszhormon szintjének (kortizol) az ingadozásához vezet, ez pedig álmosságot okoz. Ez nem is lenne baj, ha éppen az éjszaka következne. A fény befolyásolja és támogatja az anyagcserét, segít fenntartani az egészséges testsúlyt, és jó állapotban tartja a szemet.
A természetes fény azonban nem áll mindig a rendelkezésünkre, de a dinamikája nagymértékben utánozható a világítás megfelelő eltalálásával. Amennyiben a világítás hasonlít a természetes fényre – mondjuk egy Philips Hue termék alkalmazásával –, jobban fogod érezni magad.
Miként függ össze a fény színhőmérséklete és a közérzeted?
A világítástechnikai eszközök kiválasztásakor mindenképpen figyelembe kell venni a fény Kelvinben kifejezett színhőmérsékletét. A különböző színhőmérsékleti tartományok eltérő hatást gyakorolnak a szervezetünkre és a közérzetünkre.
A színhőmérséklet alapján megkülönböztetünk:
- Hideg fehér fényt (5000-6500 Kelvin) – élénkíti a szervezetet és javítja a koncentrációt
- Neutrál fehér fényt (3500-4000 Kelvin) – ez felel meg a délutáni természetes fénynek, a hatása a szervezetre semleges
- Meleg fehér fényt (2700-3300 Kelvin) – elősegíti a pihenést, a relaxálást
Hova, milyen színhőmérsékletű fény illik?
Ahány helyiség, annyiféle tevékenység és annyiféle világítási szükséglet. Kézenfekvő, hogy teljesen eltérő fények kellenek akkor, amikor a konyhában éppen halat filézünk, mint akkor, amikor mesefilmet nézünk a kicsikkel. Hova, mi illik? Lássuk!
- Irodai, dolgozószobai környezetbe hideg fehér fény kell, mert az növeli a koncentrációt
- Előszoba/folyosó/hálószoba: a meleg fehér fény teszi hangulatosabbá és/vagy pihentetőbbé a területet
- Konyha, fürdőszoba, nappali, műhely: a neutrál fehér fény a leghasznosabb, mert ez tudja visszaadni a tárgyak színét
- Gyerekszoba esetén a gyermek életkora a döntő: egy iskolás számára a tanuláshoz a hideg fehér a legideálisabb, a meleg fehér fény pedig az elalvást segíti elő
Miért éppen a hangulatlámpára essen a választás?
Ennek számos oka van, csak néhány a sok közül, ami mellette szól:
- Személyre szabható, intelligens világítási rendszer
- Bármikor vezérelhető egy alkalmazáson keresztül vagy hanggal
- 16 millió színből teremt tökéletes hangulatot
- Energiatakarékos
- Kényelmes
- Biztonságos
- Gyorsan telepíthető
- Könnyen használható
Válaszd te is a hangulat lámpát, és teremts vele olyan hangulatot, amilyet csak szeretnél! Ha kérdéseid lennének, akkor keress bennünket bizalommal elérhetőségeinken!