
Ismerkedj meg az alkonykapcsoló konnektorral, és élvezd ki az automatizálás előnyeit!
Amennyiben még arra is figyelmet fordítasz, hogy napelemmel ellátott darabot vásárolj, akkor teljes mértékben minimalizálhatod a fogyasztási költségeket mindamellett, hogy teszel környezeted megóvásáért is.
Amit az alkonykapcsoló konnektorról tudnod kell
Az alkonykapcsoló konnektorokat azonban még sokan nem ismerik, így érdemes tüzetesebben utánaolvasnod blogbejegyzéseinkben, hogy mit is tud ez a kicsi, de kifejezetten hasznos készülék. Manapság már számos típusa elérhető a piacon, amelynek köszönhetően garantáltan megtalálod azt, amelyre a kül- vagy beltéri helyiség adottságaihoz mérten szükséged lehet. Az alkonykapcsoló elnevezés sejteti a működési elvet, azaz a készülék képes mérni a körülötte uralkodó fény erősségét, és összehasonlítja azt az általad beállított értékkel.
Abban az esetben, ha ez a két érték találkozik, valamint letelt a késleltetési ideje is, akkor automatikusan, minden külső beavatkozás nélkül bekapcsolja a világítótestet, és fénnyel árasztja el az adott külső teret.
Mindazonáltal a készülék rendelkezik egy lekapcsolási küszöbértékkel is, amely akkor jön számításba, mikor a fényerősség növekszik, és a készülék egyszerűen lekapcsolja a világítást.
Az alkonykapcsolóval rendelkező készülékek helyes elhelyezése
Még ebben a leírásban is találkozhatsz idegen fogalmakkal, így nézzük meg részletesebben is, hogy mit takarnak ezek a működési elvek. A késleltetési idő beállításának köszönhetően az alkonykapcsoló konnektor akkor sem fog kikapcsolni, ha mondjuk egy villámlás, a szomszéd lámpájának a felkapcsolódása vagy egy autó fényszórója töri meg a sötétséget. Abban az esetben, ha ez a fényviszony a késleltetési idő után is fennáll, akkor viszont működésbe lép a szerkezet, és a fényerősségtől függően be- vagy éppenséggel kikapcsol.
Nem csak alkonykapcsolós konnektorral találkozhatsz, de az alkonykapcsolót már beépítették különféle eszközökbe, mint például a Steinel napelemes házszámvilágításába is. Így a naplementét követően is fel fogják ismerni vendégeid a házadat.
Bármilyen alkonykapcsolós készüléknél, legyen szó alkonykapcsoló konnektorról, reflektorról vagy házszámvilágításról, nagyon lényeges odafigyelni azok megfelelő elhelyezésére. Úgy kell megtalálnod a legideálisabb helyet, hogy a készülék érzékelését ne zavarja meg semmilyen külső tényező, mint például egy belógó faág, egy tetőszerkezet vagy bármi olyan tárgy, amely árnyékot vethet rá.
Mindezen felül nem bölcs döntés kitenni közvetlen napfénynek sem, hiszen az erős sugarak károsíthatják a készüléket. Így összességében érdemes a keleti vagy az északi oldalra helyezni, ahol sokkal kevesebbet éri a nap, és ahol sokkal hatékonyabban tud működni a készülék. Amennyiben kérdésed merülne fel a használattal kapcsolatban, akkor bátran fordulj kollégáinkhoz, akik készséggel állnak rendelkezésedre!