Mit befolyásol az izzó színhőmérséklete?
Az izzó színhőmérséklete lehet meleg, természetes (középfehér) és hideg. Hogy milyen esetekben jöhet jól a hideg vagy a meleg fényű izzó által kibocsátott fény? Az alábbi cikkből kiderül.
Az izzó színhőmérsékletének jellemzése
Az izzó színhőmérséklete sok mindent befolyásolhat. A modern fényforrások eltérő színhőmérséklettel rendelkeznek, jogos a kérdés, hogy mi a különbség közöttük?
Színhőmérséklet alapján egy fényforrás lehet:
- Meleg fehér fényű: ebben az esetben a színhőmérséklet 2700-3000 Kelvin. Ilyet használjunk a nappaliban vagy az étkezőben és a hálószobákban.
- Középfehér fényű (természetes fény): itt a színhőmérséklet 3000 Kelvin és 4000 Kelvin között van, ez a munkafelületek megvilágításához kell.
- Hideg fehér fényű: ez a színhőmérséklet 4000 Kelvin és 6000 Kelvin közötti. Mivel nagyon világos, ezért ideális körülményeket teremt a munkához, tanuláshoz, olvasáshoz. Ha pihenni szeretnél, akkor ezt a változatot semmiképpen ne válaszd!
Mit jelent, ha egy izzó hideg fényű?
Webáruházunkban sokféle fényforrás áll rendelkezésedre – például LED izzók – akkor, amikor ki szeretnéd jelölni a világítási rendszered elemeit. Így vásárolhatsz hideg fényű izzókat is, de még azelőtt, mielőtt a cselekednél, fontos, hogy tudd: egyáltalán nem mindegy, hogy hol és mikor használod azokat.
A hideg fényű izzó színhőmérséklete ugyanis hatással lesz rád, még akkor is, ha te ezzel kapcsolatban szkeptikus vagy. Ennek a színhőmérséklete 4000 Kelvin és 6000 Kelvin között van, ami jelentősen befolyásolhatja a közérzetedet. Alkalmazása akkor ajánlott, amikor olyan tevékenységet végzel, amihez koncentrációra van szükség. Ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy nem a pihenéshez ajánlott az alkalmazása.
A fények nagymértékben befolyásolják a hangulatot
Bizonyított, hogy azon személyek, akik a napjaikat egy fényes, napsütötte irodában vagy lakásban töltik, lényegesen jobban képesek aludni és jobban viselik a stresszt. Az optimális fényviszonyok létrehozásában nagy szerepet kapnak a mesterséges fényforrások, amelyek alkalmazása nem bonyolult. Arra azonban érdemes figyelned, hogy ne csak a sötétség megszüntetése miatt használd őket, hanem törődj az általuk kibocsátott fénnyel is.
Közismert tény, hogy egy szoba hangulatát nagymértékben meg tudja változtatni a megvilágítás mikéntje, ezért cél lehet, hogy azt a saját javadra fordítsd. A különböző csoportokba tartozó mesterséges fényforrások neked is dolgozhatnak! Az izzók színhőmérséklete befolyásolni fogja a belső rendet, és növeli a munkában való hatékonyságodat is.
Milyen fénytípusok vannak a belsőépítészetben?
A belsőépítészetben az alábbi fénytípusok léteznek:
- Ambiens fény, ami általános világítást garantál.
- Accent megvilágítás, a szoba egy pontját kiemelve egyedi hatást biztosít.
- Funkcionális fény, olyan helyiségekben ajánlott, ahol olvasunk, írunk, tanulunk.
- Dekorációs megvilágítás, a szoba designját egészíti ki.
Az otthonod mesterséges megvilágítása meghatározó eleme a lakókörnyezetednek, csakúgy, mint a bútorok vagy egyéb berendezési tárgyak. Egy optimálisan megválasztott világítótesttel és fényforrással döntő hatással lehetsz a közérzetedre és a pénztárcádra is.
Míg sokak számára nem jelent nagyobb fejtörést, hogy milyen izzót vásároljanak, addig te légy megfontolt a választásnál és dönts a LED fényforrások mellett. Költséghatékonyak, energiatakarékosak, hosszú élettartammal rendelkeznek, dimmelhetőek – csak néhány a sok előny közül, ami mellettük szól.
Ha további kérdéseid lennének az izzók színhőmérsékletével kapcsolatban, keress bennünket elérhetőségeink egyikén!