Fényforrások
Fedezd fel fényforrásaink széles választékát, amelyek segítségével könnyedén teremthetsz megfelelő hangulatot otthonodban vagy irodádban! Használd a termék szűrőt az igényeidnek megfelelően, hogy gyorsan megtaláld a számodra ideális megoldást. A fényforrások kategóriában elsősorban LED lámpákat kínálunk, melyek kiválóan alkalmasak mind otthoni, mind kereskedelmi felhasználásra. Az energiatakarékos és hosszú élettartamú LED technológia a legkorszerűbb megoldást nyújtja a világítási igényeidre. Ha szeretnél többet megtudni a különböző foglalatokról és azok jellemzőiről, kérlek látogass el blogunkra, ahol részletes útmutatót találsz: Foglalatokról szóló cikkünk. Az energiahatékony LED fényforrások használata nemcsak környezetünk védelmében fontos, de jelentős megtakarítást is eredményezhet a villanyszámládon. Számold ki, mennyit takaríthatsz meg az energiatakarékos fényforrások használatával a megtakarítási kalkulátorunkkal! Tegyél az otthonod vagy munkahelyed fényének minőségéért és az energiamegtakarításért egyaránt, válaszd LED fényforrásainkat!
A fényforrásokról általában… Hőmérsékleti sugárzók, kisüléses-, és „felvezetős” fényforrások…
Nem tagadhatjuk, hogy otthonunk mesterséges megvilágítása legalább annyira meghatározó eleme lakókörnyezetünknek, mint a bútorok vagy más berendezési tárgyak. A helyesen megválasztott világítótest és a fényforrás milyensége pedig döntő hatással van közérzetünkre és nem utolsó sorban pénztárcánkra is.
Hagyományos fényforrások és halogén izzók
A világítástechnika iparágán belül a fényforrásokat mindenekelőtt három kategóriába tudjuk besorolni fizikai működésük elve alapján.
Az első csoportba azokat a fényforrásokat említhetjük, amelyeket gyűjtőnevükön „hőmérsékleti sugárzónak” nevez a világítástechnika, valamint amelyeket a boltok és üzletek polcain hagyományos izzóként, illetve halogén izzóként ismerünk. A hőmérsékleti sugárzók kategóriájának izzóiban funkcionálásuk során egy izzószál kerül felmelegítésre, amely tulajdonképpen addig tart, amíg a hagyományos izzó által kibocsátott sugárzás az emberi szem számára is már látható tartományba érkezik. Ez hozza létre gyakorlatilag a fényt, amely – és ez a hőmérsékleti sugárzók csoportjába tartozó hagyományos izzók és halogén fényforrások egyik hátránya – viszont csupán alig néhány százaléka a teljes kibocsájtott sugárzásnak.
Mit is jelent ez? A sugárzás során fennmaradó energia oroszlánrésze gyakorlatilag hő formájában jelentkezik, vagyis a felhasznált energia fényhasznosítása meglehetősen gyenge. Ebbe a kategóriába sorolhatjuk tehát a hevített wolfram szál segítségével fényt kibocsájtó és az esetek túlnyomó többségében vákuumban működtetett hagyományos izzólámpákat, amelyeket – és ez nem meglepő – továbbra is előszeretettel alkalmaz a felhasználók egy jelentős része részint hőmérséklettűrő képessége miatt, részint dekorációs akár speciális szálformájú, akár a legkülönbözőbb színben fellelhető változataiban.
„Kisüléses fényforrások”
A fényforrások második nagy csoportjában a világítástechnika témakörén belül azok az izzók sorolhatók, amelyek az általuk kibocsátott fényt tulajdonképpen kisülő csőben gerjesztett részecskékből nyerik, illetve amelyeket a működési elvükből eredően „kisüléses fényforrásoknak” nevez a szakma. A kategóriába tartozó izzótípusok tulajdonságaikat tekintve meglehetősen szórtak és megkülönböztethetjük közöttük a legkülönbözőbb kivitelben és töltőanyaggal rendelkező nagynyomású és kisnyomású lámpa típusokat. A kisüléses fényforrások leggyakrabban szóban forgó izzóit kompakt fénycsövekként ismerjük, de a számtalan variációt magába foglaló kategóriába soroljuk a kompakt fénycsöveken túl az indukciós lámpákat, xenon lámpákat, higanylámpákat, valamint a kis-, illetve nagynyomású kisülő lámpákat is.
A világítástechnika „forradalma…” A „felvezető technikán alapuló” fényforrások és a ledes izzók
A fényforrások harmadik nagy és folyamatosan fejlődő csoportját az un. „felvezető technikán alapuló” fényforrások alkotják, amelyeket a témával foglalkozó közvélemény leginkább ledes fényforrásokként ismer.
A ledes technika elsődleges és egyben legnagyobb előnye az optimális működéshez szükséges meglehetősen alacsony teljesítményfelvétel, amely energiatakarékosságot jelenthet az élet valamennyi területén, illetve amely napjainkban is ösztönzi minden világítástechnikai alkalmazásban történő meghonosítását. Az energiatakarékos fényforrásokról a felhasználók túlnyomó többsége azonnal a ledes izzókra asszociál és nem túlzás azt állítanunk, hogy kétségtelenül forradalmi változást jelentenek a világítástechnika folyamatosan fejlődő világában.
Jóllehet, napjainkra már teljesen elfogadható és bevett megoldások születtek a hagyományos izzólámpák kiváltására ledes izzókkal, egyelőre mégis úgy tűnik, hogy a szórt fényű fényforrások totális kiváltására még várni kell. A ledes fényforrásokra jellemző megvilágítás kifejezetten előnyös bizonyos területeken, mint például díszvilágítási célokra.
A lámpapiacon a fényforrások három nagy kategóriáján belül számtalan gyártó termékével és izzójával találkozhatunk, ebből kifolyólag webáruházunkban egyaránt megtalálhatók a nagyobb és ismertebb gyártók termékein túl, a világítástechnika iparában kevésbé közismert gyártók termékei is.